Festival malých pivovarů na Náplavce

pivo-na-naplavce
TERMÍN KONÁNÍ:
30 – 31. 5. 2014 (v pátek 14 – 21:00, v sobotu 11 – 21:00)

MÍSTO KONÁNÍ ANEB JAK SE K NÁM DOSTANETE:
Vltavská náplavka na Rašínově nábřeží
(mezi mosty Palackého a Železničním na Výtoni), Praha 2 – Nové Město nejbližší tramvajové zastávky: “Palackého náměstí” nebo “Výtoň” nejbližší stanice metra: Metro B – Karlovo náměstí (výstup Palackého náměstí) Dopravní podnik hl. m. Prahy – vyhledání spojení

PRO ŘIDIČE:
Parkování přímo v místě konání festivalu nejen z prostorových důvodů nebude možné, kdo však přeci jen bude chtít dorazit autem, může si vybrat některé z placených parkovišť, na která přikládáme pár odkazů:
Praha 2
– Mapa zón placeného stání
– Zóny placeného stání na Praze 1, 2, 3 a 7

Praha 5 (na druhém břehu Vltavy)
– Zóny placeného stání
– Google mapa parkování v Praze

ZA KOLIK NA FESTIVAL?
VSTUP na festival i doprovodný program bude ZDARMA. Do plastových kelímků ani vašich vlastních nádob se ovšem čepovat nebude, k tomu budou sloužit výhradně naše 0,3litrové skleněné džbánky. Proč tato obstrukce? Jednak nechceme na náplavce dělat bierfest, ale degustační festival, jednak plastové odpadky nemáme rádi, no a taky jsme přesvědčeni o tom, že pivo z plastu chutná míň a rychleji se ohřeje.

JAK ZÍSKÁTE 0,3LITROVÉ DEGUSTAČNÍ DŽBÁNKY?
A) Budete chtít džbánek s logem „Vltavského motýlka“ a nebude vám činit problém si za tento suvenýr na památku trochu připlatit? Tak v tomto případě pro vás budeme mít ke koupi za 200 Kč tzv. degustační/ upomínkový set, v němž naleznete nejen logovaný džbánek, ale též katalog*, dále festivalový pivní tácek a propisku na poznámky. Těchto setů pro vás bude připraveno cca 600 kusů a zakoupíte je výhradně u dvou stanovišť pořadatele, což budou vždy úvodní stany na obou koncích náplavky (u dolních konců sjezdů u Palačáku a Výtoně, viz MAPKA FESTIVALU). Zde také budou k prodeji i samostatné katalogy (za 20 Kč), propisky (za 5 Kč) a festivalové pivní tácky (za 10 Kč).

B) Bude vám stačit jen levnější džbánek, který ale bude bez loga? Pokud ano, připravte si 55 Kč a za tuto částku jej získáte nejen u dvou stanovišť pořadatele, ale též u každého z pivovarských stánků. Z logistických důvodů však džbánky nebudou vratné, nýbrž vám zůstanou také na památku, resp. k pozdějšímu domácímu užití.

V KATALOGU MJ. NALEZNETE:
– návod k degustaci piva
– stručnou historii a současnost na festivalu prezentovaných
– pivovarů + detailní popis jimi nabízených piv
– slovníček v katalogu používaných pivovarských pojmů

MODERUJÍ:
ANDREJ POLÁK A PAVEL RICHTA

ÚČINKUJÍ:
DJ KID DYNAMITE
HOTWINGS BAND
CALM SEASON
FABRIC RELATIONS
AURORA JAZZBAND
THE FRIBBLES

K ÚČASTI NA LETOŠNÍM II. ROČNÍKU FESTIVALU SE PŘIHLÁSILY NÁSLEDUJÍCÍ PIVOVARY A PIVOVÁRKY:

MALÉ PIVOVARY
(s ročním výstavem/roční produkcí piva od 10 tisíc hl do 200 tisíc hl)

Bakalář Rakovník, Dudák Strakonice, Ferdinand Benešov, Chotěboř, Nová Paka, Konrad Vratislavice, Primátor Náchod,
Pivovary Lobkowicz (Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Janáček Uherský Brod, Ježek Jihlava, Klášter Hradiště nad Jizerou, Platan Protivín, Vysoký Chlumec) – na čepu by měla být piva z pivovarů Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Vysoký Chlumec a nadto i pivo Lobkowicz Premium nealko vyráběné v Protivíně

MINIPIVOVARY
(s ročním výstavem/roční produkcí piva do 10 tisíc hl)
Antoš Slaný, Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha Praha, Hostomice pod Brdy, Chmelařský institut Žatec (na festivalu bude prezentovat společné pivo svého i Žateckého pivovaru), Pivovarský dvůr Chýně, Kounický pivovar Kounice, Kozlíček Horní Dubenky, První soukromý pivovar společenský (Svatovar) Lipník nad Bečvou, Maxmilian Kroměříž, MMX Lety u Dobřichovic, Modrá HvězdaDobřany, Mostecký Kahan, Na Rychtě Ústí nad Labem, Novoměstský pivovar Praha, Permon Sokolov, Plzeňský Pašák, Purkmistr Plzeň, Podlesí, Radniční pivovar Jihlava, Slepý krtek Ujkovice, Starokladno, U Stočesů Rokycany, U Tří Růží Praha, Valášek Vsetín, Všerad Všeradice

PIVOVARY BEZ VLASTNÍHO PIVOVARU / LÉTAJÍCÍ PIVOVARY
(jsou teprve ve výstavbě, svá piva si podle vlastních receptur zatím nechávají vyrábět jinde) Two Tales Brewing Praha – místo výroby na svých stránkách neuvádějí, pouze sládka Jana Šuráně, který působí v Břevnovském klášterním pivovaru, resp. v Pivovarském domě v Praze Zemský akciový pivovar Praha – místo výroby na svých stránkách neuvádějí, pouze sládka Oldřicha Zárubu, který působí v pivovaru Chotěboř, a v případě nového Jarního piva i sládkovou Dagmar Vlkovou, která oproti tomu působí v pivovaru Dudák ve Strakonicích FESTIVALOVÉ PIVO VLTAVSKÝ MOTÝLEK Kromě sortimentu výše uvedených pivovarů u nás budete moci ochutnat i příležitostnou várku 12% světlého ležáku Vltavský motýlek, jehož výroby ujal Plzeňský Pašák, vítěz ankety o „nej“ pivovar loňského ročníku našeho festivalu. Pivo bude nabízeno jak čepované (pouze v sobotu od 14. do 16. hodiny; výtěžek z prodeje bude věnován na podporu neziskové organizace Ztracené dítě o. s.), tak v půllitrových a litrových lahvích.

Zdroj: www.pivonanaplavce.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..