Příběh Plzeňského Prazdroje

Před více než půldruhým stoletím se začal odvíjet příběh, který se zapsal zlatým písmem do historie českého národa a světových dějin pivovarnictví.

pilsner-urquell

Na začátku to byl příběh odvahy vydat se novou, neprobádanou cestou, díky níž se zrodil zcela nový druh piva – spodně kvašený světlý ležák. Později byl nazván podle místa svého zrodu, Pils, a dnes je nejprodávanějším typem piva na světě. Pilsner Urquell, jenž dal své jméno všem pivům označovaným jako Pils, Pilsner, si svou jedinečnost uchoval až do dnešních dnů.

Pečlivý výběr surovin, po generace předávané umění sládků a léty prověřené receptury jsou i dnes zárukou kvality piv Plzeňského Prazdroje. V průběhu času příběh obohatily značky Gambrinus, Radegast či Velkopopovický Kozel, které jsou dnes respektovanými součástmi Plzeňského Prazdroje.

Zaujetí kvalitou a neúnavná snaha o hledání nových cest se staly hodnotami, díky nimž tento příběh inspiruje miliony lidí po celém světě.

Umění vařit výborné pivo však není jediné, co dělá tento příběh výjimečným. Snaha o dokonalost je měřítkem všeho, co předchází okamžiku slastného napití. Od pečlivého výběru chmele a ječmene přes výrobu piva až po správnou péči o něj a umění jej nabídnout. K tomu jsou zapotřebí pevné zásady, profesionální přístup, vzájemná důvěra, úcta k tradici a nakonec i ingredience nejvzácnější – srdce a um všech, kteří příběhem žijí.

Je mnoho těch, kteří se nechali příběhem inspirovat a pomáhají psát jeho nové kapitoly. Do tohoto velkého společenství patří partneři Plzeňského Prazdroje, hospodští a obchodníci, kteří pivo čepují a prodávají, pěstitelé sladovnického ječmene a chmele a spolu s nimi ti, jejichž výrobky a služby přispívají k úspěchu piv Plzeňského Prazdroje.

Zdroj: www.prazdroj.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..