RADEGAST – příběh hořkého piva

radegastNezaměnitelná chuť a říz správně hořkého piva Radegast jsou výsledkem umu nošovických sládků, kteří vaří Radegast dle odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla. Právě on vtiskl Radegastu charakteristickou výraznou hořkost. K vaření piva používáme v Nošovicích kvalitní suroviny z Moravy a Slezska. Ne nadarmo nese naše pivo jméno pohanského boha.

Radegast – jméno vycházející z moravských srdcí

Název novému pivu vybrali sami obyvatelé regionu v anketě při vzniku pivovaru. Jejich volba byla inspirována patronem Moravy: pohanským bohem úrody, ohně, slunce, pohostinnosti a sklizně – Radegast.

Beskydská voda

Křišťálově čistá voda z nádrže Morávka v Beskydech má vynikající vlastnosti pro výrobu piva. Díky tomu, že je velmi měkká, nevyžaduje žádné úpravy. Právě kvůli jedinečnému přírodnímu zdroji vody z Morávky, byl Pivovar Radegast vybudován právě v Nošovicích. Pramen řeky Morávky se nachází na severozápadním úbočí vrchu Sulov v Moravskoslezských Beskydech v nadmořské výšce kolem 880 metrů.

Moravský chmel

Základem nezaměnitelné chuti správně hořkého piva Radegast je také chmel. Používáme odrůdu Žatecký poloraný červeňák, která je jednou z nejdražších na světě. Tato odrůda se nevyskytuje jen na žatecku, jak by mohl název napovídat. Chmel pro výrobu piva Radegast pochází z okolí vesničky Tršice na Olomoucku, která je jedinečnou chmelařskou lokalitou s dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru. Vždyť pěstování chmele je v této oblasti doloženo již začátkem šestnáctého století.

Moravský ječmen

Pro výrobu správně hořkého piva Radegast je používán velmi kvalitní ječmen, který se sklízí na úrodných polích Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje. Jedná se o sladovnický ječmen, který je pěstován tak, aby co nejlépe vyhovoval výrobě sladu. Ječmen se zpracovává ve vlastní sladovně v Nošovicích. Sládci tak mají celý proces stále pod kontrolou a slad je připraven přesně na míru pivu Radegast.

Radegast – pivo fanoušků Baníku Ostrava!!!

Zdroj: www.radegast.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..