V Zadní Třebani mají Bobra

bobr-zadni-trebanNapadlo to dva dávné spolužáky ze střední chemické školy v Křemencárně – Martina Kudláčka a Pavla Bartůňka. Už od mládí snili o tom, jak si spolu zařídí hospodu. Věkem zmoudřeli, takže se jejich snem stala výroba vlastního piva. A proč zrovna v Třebani? Nu proto, že se právě v Třebani naskytla možnost si pronajmout vhodné prostory tak, aby vše zůstalo takříkajíc „v rodině“.

Pivo se vaří ve sklepní prostoře bývalého mlýna. Vaření piva provozuje společnost s r.o. s poněkud krkolomným názvem PAEKÁRNA Ostrov, jejímž jediným společníkem a zároveň jednatelem je zatím v tuto chvíli Martin Kudláček. Pivo vaří sládek, pan Pavel Bartůněk. Jedna várka má objem 5 hl, roční kapacita pivovaru je cca 500 hl piva.

Název Bobr vznikl spontánně, když jsme vymýšleli jméno piva. Chtěli jsme, aby jméno bylo zvíře, díky blízkosti Berounky zvíře, které má k vodě také blízko. Název aby byl dvojslabičný a aby zněl dostatečně úderně. Zároveň měl být název také jedinečný, minimálně v českém regionu. Po několikaměsíčních dohadech a přemítání zvítězil Bobr. Doufáme, že to byla šťastná volba.

Naše pivo si můžete koupit přímo v pivovaru v PET lahvích od 0.5, 1, 1.5 a 2 litry nebo 25 či 30l keg sud. Pokud nás tam nezastihnete, zavolejte naše obchodní oddělení a určitě se nějak domluvíme. Aktuálně nabízíme světlý ležák 11% a polotmavou 12%. Oba druhy jsou klasická česká spodně kvašená piva vyráběná tradičním způsobem z ječného a karamelového sladu a žateckého chmele .

V současné době můžete točeného Bobra ochutnat v Hospůdce U Mlýna v Zadní Třebani, v penzionu Hurikán v Havlíčkově Brodě a v Jakobiho pivnici v pražských Petrovicích. Pokud máte rádi nejrůznější pivní festivaly a slavnosti, najdete nás také např. na Žižkovském pivobraní, na pivních slavnostech v Berouně, Cerhovicích nebo Nepomuku. Těšíme se s Vámi na shledanou.

 

Zdroj: www.pivovarbobr.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..