V Nové Pace umí i konopné pivo

novopacke-pivoNovopacké pivo se vyznačuje příjemnou hořkostí, sladovou vůní a zlatavou barvou.
K výrobě piva je používána voda z artézského vrtu hlubokého 85 metrů, humnová sladovna produkuje vlastní slad, kde surovinou je po desítky let ječmen z nedalekého Studence, je používán kvalitní žatecký chmel a pivovarské kvasnice.
Pivovar získal mnohá ocenění, za největší úspěch však považuje vzrůstající oblibu a spotřebu novopackého piva v Čechách i v zahraničí.

Produkty pivovaru Nová Paka

Moto Brouk
Nealkoholické pivo Moto Brouk – Stejně jako ostatní výrobky novopackého pivovaru i nealkoholické pivo Moto Brouk se vyznačuje kvalitní pěnou, výraznější hořkostí a řízem. Moto Brouk se vyrábí klasickou přírodní cestou a jeho příjemnou chuť zajisté ocení nejen všichni zodpovědní motoristé. Je to osvěžující nealkoholický nápoj a ačkoli je na trhu teprve krátkou dobu, již dokázal získat na 16. mezinárodní výstavě PRODEXPO v Moskvě 1. místo ve své kategorii.

Brouček
Pivo Brouček – byla první etiketovaná desítka ve své době. Jméno je odvozeno od knihy Výlet pana Broučka do 15. století od Svatopluka Čecha. První etiketa měla dokonce obrázek klasického opilce s bříškem. Název se vžil a dnes je nosným pivem v našem sortimentu. Brouček je lehké osvěžující pivo spadající do kategorie světlých výčepních s obsahem alkoholu 4%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l, dále pak do nerezových sudů KEG 50l, 30l, 15l a PET lahví 1,5l.

Kryštof
Pivo Kryštof – nedaleko Nové Paky je hrad Pecka, kde svého času působil velký osvícený šlechtic Kryštof Harant z Polžic, Bezdružic a pán na Pecce. Ten byl popraven jako jeden z českých pánů na Staroměstském náměstí v Praze po bitvě na Bílé Hoře. Kryštof je světlé výčepní pivo plnější chuti s obsahem alkoholu 4,5%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l, PET lahví 1,5 l, dále pak do nerezových sudů KEG 50l, 30l, 15l a nově do minisoudků o objemu 5l.

Kumburák
Pivo Kumburák – 6 km od Nové Paky se nachází zřícenina hradu Kumburk, který byl vystavěn na počátku 14. stol. rodem Markvarticů. Hrad byl postupně různými majiteli přestavován, za třicetileté války zpustošen Švédy a r. 1658 na příkaz císaře Leopolda zbořen. Hrad býval oblíbeným místem výprav básníka K. H. Máchy. Kumburák je světlým ležákem plné chuti se sametovou pěnou, alkohol 5%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l, dále pak do nerezových sudů KEG 50l, 30l, 15l a PET lahví 1,5l.

Granát
Pivo Granát – Kámen Český granát sbírali na našem území již staří Keltové. Je to kámen všesvazujícího ohně, vášně, ale i čistoty srdce. Obecně je však znám jako kámen lásky. Díky své typické barvě se začal jeho název přeneseně využívat ve spojení s barvou tmavých a polotmavých piv.Novopacký Granát je tmavý sladší ležák s kvalitní hustou pěnou vhodný k řezání světlých druhů, alkohol 5%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l, dále pak do nerezových sudů KEG 30l, 15l.

Podkrkonošský speciál světlý
Jedná se o nezaměnitelné silnější pivo s nádhernou barvou, které se řadí mezi speciály. Chuť sladu je vyvažována zřetelnou hořkostí, alkohol 6,3%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l, dále pak do nerezových sudů KEG 30l a 15l.

Podkrkonošský speciál tmavý
Pivo bylo původně uvařeno jako speciální vánoční překvapení na sklonku roku 2005. Díky obrovskému a nečekanému úspěchu se stejně jako světlá varianta zařadilo mezi standardní sortiment. Je vařeno dle původní receptury, na výrobu jsou používány čtyři druhy sladů. Výrazným rysem je aroma praženého sladu s hořkosladkou karamelovou chutí přetrvávající dlouho po napití. Pivo můžete zakoupit ve skleněných NRW lahvích a sudech o objemu 30l a 15l.

Valdštejn
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna pocházel z nezámožné odnože panského rodu Valdštejnů. Za českého povstání přešel za skandálních okolností do služeb Habsburků a vysloužil si tak nároky na nejvyšší odměny. Císař mu udělil titul frýdlantského vévody a pověřil ho i vrchním velením svého vojska. Albrecht z Valdštejna se vysoce zasadil o rozvoj východočeského regionu. Po této historické osobnosti je pojmenován světlý speciál, který svým chuťovým rozložením zajisté uspokojí milovníky silného hořčího piva s hutnou pěnou, alkohol 7%. Stáčí se do skleněných lahví NRW 0,5l.

Hemp Brouczech
Jedinečné ochucené světlé pivo s extraktem z konopných květů, které jsou importovány v podobě hydrolátu ze Švýcarska. Tento výjimečný artikl je v sortimentním portfóliu již více než 10 let… Obsah alkoholu 4,5%. Stáčí se do skleněných lahví ALE 0,33 l.

Třešňové pivo
Již na sklonku léta 2009 připravil pivovar pro své zákazníky další novinku z řad ochucených piv – pivo s příchutí třešní. Pivo se stáčí do nevratných skleněných lahví o objemu 0,5l s exklusivní etiketou a 30 l sudů.

Zázvorové pivo
Zázvor je odedávna považován za přírodní lék. Jeho spojení s kvalitním pivním základem dává vzniknout zdravému osvěžujícímu nápoji, který dokáže uspokojit nejednoho příznivce ochuceného piva. Stáčí se do nevratných 0,5l lahví, obsah alkoholu 4,1%.

Hemp Valley Beer
Ochucené světlé pivo s extraktem z konopných květů v exklusivním balení. Obsah alkoholu 4,5%. Stáčí se do skleněných lahví ALE 0,33 l.

Čurdův ležák
Čurdův Ležák – speciálně vařené pivo pro Milana Čurdu, nejznámějšího člověka České republiky, kterému byla při orientační dechové zkoušce Policií ČR naměřena hodnota odpovídající 7,94 ‰ alkoholu v krvi. Toto pivo se vyznačuje chlebnatou chutí, zlatavou barvou snoubící se s příjemnou hořkostí. Pivo se stáčí do skleněných lahví NRW 0,5l a dále pak do nerezových sudů KEG 30l. !! Vařeno pouze v malých várkách, proto jeho dostupnost může býti omezená !!

Zdroj: www.novopackepivo.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..